تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱۱ | ٩:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

                                             مشرح برنامه و هدف از اجرای آن

خوب بیاد دارم که خانمی در برنامه سیمای خانواده درس خیاطی میدادند بعد از آن، خانم مجری گفتند منکه یاد نگرفتم امیدوارم بینندگان یاد گرفته باشند .

خیاطی ریزه کاریهایی دارد که هر مربی بدون توضیح آنها نمیتواند هنرجویان موفقی داشته باشد . غیر از آن اکثر مربیان مبحثی را که آموزش میدهند خودشان تجربه نکرده اند یااینکه درک لازم را برای آموزش کسب نکرده اند.

البته در کنار اینگونه مباحث لازم است پیچیدگی متدهای خارجی را هم اضافه کرد .بنده شاهد موارد زیادی ضرر و زیان تولید کنندگان بوده ام که بدلیل نقص در تولید خسارتهای بسیاری را متحمل شده اند . دوست برشکاری داشتم که بعد از مدتها ایشان را در تاکسی ملاقات کردم، پرسیدم کجا کار میکند، گفت: دیگر کار نمیکند و دلیل آنرا هم اشکال در متد متریک که با آن کار میکرد مطرح کرد .

در گذشته اشخاصی بودند که به خیاطی علاقه زیادی داشنتد اما با آموزشهای غلط نه تنها علاقه خود را از دست دادند بلکه تنفر جای آنرا گرفت و این حالت به فرزندانشان هم منتقل شد و این قسمت زیبای زندگی خلعی بود که بوجود آمد در حالی که میتوانست در رشد و شکوفایی شخصیت هر کس مثمر ثمر واقع شود .

هدف بنده گذشته از اینکه سامان دادن به این ناهنجاریها و جایگزین کردن روش پارسی بجای متدهای خارجیست  بلکه علاقه مند ساختن دختران و پسران در منزل به خیاطی است و با هنری که می آموزند میتوانند کسب درآمد داشته و عده ای نیز خیاطی را شغل آینده خود قرار دهند .

برنامه ای را که در ذهن خود دارم و قصدم این است که آن برنامه زنده باشد به این دلیل است که می خواهم علاقه مندان همزمان با بنده خیاطی کنند ( البته این علاقه را در ذهن آنان بوجود خواهم آورد ) و قصد دارم نام برنامه را هم ( با هم خیاطی کنیم ) بگذارم . البته جذابیت هر چه بیشتر برنامه ، ارتباط مردم و طرح سؤالهایشان با پیامک و یا تلفن خواهد بود و پیشنهاد آموزش چند مدل لباس وانتخاب یکی از آنها توسط پیامک که در مورد برنامه های آموزش آشپزی هم انجام میشود ، زیبایی آموزش خیاطی را صد چندان خواهد نمود .

با توجه به اینکه بعد از آخرین تدریس ناهماهنگ و ضعف فیلم برداری در شبکه آموزش  نسل تازه ای پدید آمده و اینکه قصد دارم مخاطبین سنین کمتر داشته باشم و میخواهم آموزش را از ابتدا شروع کنم ، شبکه یک را پیشنهاد میکنم یکی بخاطر مهم تر جلوه دادن برنامه دیگر برخورد نا مناسب گروه جدیدی که به شبکه آموزش آمدند . هر چند گروه قبل به منافع خود میاندیشیدند ، برخوردشان حرفه ای تر بود . با توجه به اخبار تازه ای که در مورد کارآفرینی پخش شده گمانم بهترین زمان برای پخش این برنامه است گذشته از این با بالاتر رفتن سن و سالم ممکن است حضور ذهن و طراوت خود را برای آموزش از دست بدهم .      در انتظار تصمیمات روشن بینانه جنابعالی                              علیرضا قاسمی راوندی



  • قیمت سکه
  • میهن صدا
  • ضایعات