تاريخ : ۱۳٩۱/٧/٢٦ | ٧:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

با توجه به اینکه با ازدیاد جمعیت مواد غذایی رو به کاهش میرود و تهیه و صرف آن نیز مستلزم هدر دادن زمان است پیشنهاد میکنم که کسانی که برایشان مقدور است وعده های غذاییِ نهار و شام را حذف و بجای آن از یک وعده غذاییِ دیگر در ساعاتی بین سه تا پنج بعد از ظهر و زمانی که گرسنگی بر انها مسلط شد استفاده نمایند . تردیدی نیست که صرف غذای زیاد آنهم در وعده غذاییِ شب که بلافاصله بعد از آن خواب در پی دارد برای سلامتی جسم خطراتی دارد که همگان از آن بخوبی اگاهی دارند و همیشه توصیه شده است که خوب است بعد از صرف شام قدری پیاده روی داشته باشیم تا غذا هضم شود . اما هنگام ظهر و زمان صرف نهار و گرسنگی روزمره بهترین زمان برای صرف میوه میشود و به این ترتیب طبق برنامه ای منظم میوه هم میل میشود . با اجرای این طرح علاوه بر ازدیاد مواد غذایی ، انسانها از جسمی سالم هم برخوردار شد . چنانچه اعضای یک خانواده جملگی با این برنامه موافق باشند ، بسادگی قابل اجرا خواهد بود و در غیر این صورت مشکلاتی در پی خواهد داشت که انجام آن بسیار سخت خواهد شد . هر آنچه که در این جهان از اندیشه بشر بدست آمده است در آغاز یک تفکر ساده از ذهن یک نفر بوده است و با توجه به اهمیت و یا بی اهمیتی آن مورد استفاده قرار گرفته و یا کنار گذاشته شده است .تاريخ : ۱۳٩۱/٧/٢۱ | ۸:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

توجه!توجه!من از تو عکس دارم!!! (11/7/1391)

به اطلاع کلیه کاربران اینترنت می رساند در صورتی که از فرد ناشناسی با متن انگلیسی با عنوان  {{من از تو عکسی دارم، عکس ضمیمه را چک کن خودت هستی یا نه به همراه فایل ضمیمه imag9807.zip}} دریافت نمودند به هیچ عنوان فایل ضمیمه آنرا باز ننمایند. این فایل حاوی بد افزاری از نوع wiper بوده که نسبت به انهدام کامل اطلاعات روی کامپیوتر شما اقدام می نماید و این اطلاعات دیگر قابل بازگشت نیستند. خواهشمند است جهت جلوگیری از این امر اطلاع رسانی لازم به همکاران، دوستان و آشنایان خود بنمایید.تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱٥ | ۸:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

                                                          بند ششم

لازم دانستم جهت کنترل حرکت موتور و دوچرخه سواران دو بند دیگر اضافه نمایم .                  بهتر است طرح زوج و فرد فعلی در محدوده طرح اصلی برای موتور سواران اجرا گردد . در این مورد موتور سوارانی که قصد ورود به محدوده طرح اصلی را دارند حتماً میبایست موتور سیکلت خود را به طلقی که در جلوی آن نصب میکنند مجهز نمایند و روی طلق محلی برای نصب پلاک مشخص گردد . در این مورد مدیران پیکها و مدیران شرکتهایی که موتور سوار دارند همچنین مالکین موتور که در محدوده طرح محل سکونتشان است آرمهای مخصوص خود را دریافت میدارند و روی طلق جلوی موتور نصب میکنند . در پایان هر سال شرایط دریافت کنندگان آرم ، کنترل میشود . طبیعیست که با مشاهده سه تخلف حق استفاده از آرم مربوطه لغو میگردد .

                                                          بند هفتم

بند هفتم مربوط به دوچرخه سواران و اخذ گواهینامه برای سنین شانزده سال به بالا برای مجوز تردد آنها می باشد که با شرایط سهل و مناسب و مکانهایی از قبیل فرهنگسراها و بعضی پارکها در زمانهایی خاص میتوان مردم را تشویق به ثبت نام و دریافت گواهینامه نمود همچنین لازم است برای دوچرخه ها محلی برای نصب پلاک در نظر گرفته شود تا قانونمند تردد کنند و دیگر  همراه داشتن مدرکی برای مالکیت دوچرخه کافیست و حداقل آنکه برای دوچرخه هایی که از تاریخ اجرای طرح ، خریداری میگردند اعمال گردد .

                                                                                        علیرضا قاسمی راوندیَتاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱٥ | ۸:٠۱ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

                                                        بند پنجم

این بند شامل طرح خودروهای خاص میباشد . طرح خودروهای خاص مختص جانبازان و افرادی است که توان راه رفتن نداشته و ملزم هستند با وجود راننده به محل کار خود بروند . طبیعیست که حرکت اینگونه خودروها در غیر از حق استفاده مجاز با یک سرنشین ( غیر از خودرو جانبازان ) خلاف محسوب گردیده و بعد از مشاهده سه تخلف ، آرم مربوط به خودروهای خاص مسترد میگردد.

همینطور که ملاحظه نمودید تردد خودروها بیشتر با دو شماره و کمتر با سه و خیلی جزئی با چهار شماره در نظر گرفته شده اند . هنگام اجرای این طرح  کنترل بیشتری روی حرکت موتور سیکلت سواران صورت گیرد و نباید گمان کنند که خیابانهای خلوت محلی برای کورس گذاشتن آنهاست . در پایان پیشنهاد میدهم این طرح از هفت سال به بالا در مدارس و مساجد رای گیری شود .تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱٤ | ٧:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

                                                          بند سوم

خودروهای مربوط به جانبازان غیر از استفاده از برج مربوط به شماره خودرو و استفاده از روزهای مخصوص پلاک ، میتوانند از روزهای ویژه و روزهای دهه پلاکهای دیگر نیز استفاده نمایند .

                                                        بند چهارم

بند چهارم این طرح مربوط خودرو مناطق میشود . طرح خودرو مناطق مربوط به خانواده هایی است که در فصل مدارس هر صبح قصد دارند بهمراه خانواده و فرزندان به گروه پنج یا چهار نفری بسمت مدرسه و محل کار خود بروند . این اشخاص میتوانند با ارائه مدارک مربوطه ، آرم دریافت نمایند . این گروه میتوانند از مناطق خارج از طرح ، وارد یکی از مناطق داخل طرح شده و یا اینکه در یکی از مناطق داخل طرح تردد نمایند . در صورت به حد نصاب نرسیدن ثبت نام کنندگان ، خانواده های سه نفره هم میتوانند از این طرح استفاده نمایند . این گروه چنانچه سه مرتبه در مناطقی غیر از منطقه مربوطه و غیر از روزهای مربوط به تردد پلاکشان مشاهده شوند بغیر از پرداخت خلافی آرم مربوط به خودرو مناطق آنها مسترد خواهد شد .

ادامه دارد .......تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱٢ | ٩:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

بند اول

کلیه خودروهایی که رقم آخر پلاک آنها با هر کدام از برجهای یک رقمی سال همخوانی داشته باشد  میتوانند در تمامی روزهای آن برج ، در محدوده زوج و فرد فعلی تردد داشته باشند . بعنوان مثال شماره های یک فروردین و شماره نُه برج آذر تردد میکنند . سه برج آخر سال بدلیل وارونگی هوا و بارش برف و باران هیچ خودرویی بطور ثابت در این ایام تردد نخواهد داشت .در تعطیلات هم مانند قبل کلیه خود روها تردد خواهند داشت و بعد از ظهر پنجشنبه ها هم که مانند قبل باشد ، قبل از ظهر ، بین تمام شماره ها گردش خواهد کرد و حق کسی پایمال نخواهد شد .

بند دوم

تردد خودروها بر اساس روزهای برج خواهد بود به این معنا که خودروهایی که رقم آخر پلاک آنها بعنوان مثال دو باشد ضمن اینکه میتوانند اردیبهشت را بطور کامل تردد نمایند در دیگر برجهای سال میتوانند روزهای دوم و دوازدهم و بیست و دوم هم تردد نمایند که این روزها را در اردیبهشت برای خودروهای با شماره دُو روزهای ویژه مینامیم . تمامی خودروها بغیر از شماره یک در نیمه اول سال سه روز ویژه در برجهایی که تردد کامل دارند خواهند داشت در اینجا لازم به ذکر است که دهم و بیستم و سی ام هر برج را هم روزهای دهه مینامیم . چنانچه روزهای دهه به جمعه نیافتد شش روز یک برج را شماره مربوطه به تنهایی تردد می کند و ما می خواهیم از این روزها تحت نام  روزهای جبرانی ، استفاده بهینه داشته باشیم . تعطیلات هفته و یا جمعه چنانچه در روزهای دهه باشد که هیچ اما چنانچه جمعه ها به شماره ای بیافتد شماره آن روز ، دهه بعدی را با خودرو برج مربوطه تردد خواهد نمود . چنانچه تعطیل غیر از جمعه به شماره ای بیافتد آن شماره از روز ویژه آتی استفاده خواهد نمود. چون در فروردین تعطیلات بیشتری داریم ، خودروهای با شماره یک در ایامی که برج سی ویک روز است یک روز بیشتر از سایر خودروها تردد خواهند داشت بنابراین در نیمه اول سال روزهای جبرانی نخواهند داشت . در اینجا قابل ذکر است که خودروهایی که در برج مربوط بخود تردد میکنند  روز جبرانی نخواهند داشت .

ادامه دارد ........تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱٢ | ۸:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

بنام خالق هستی

بی تردید آلودگی هوا و آلودگی صوتی تهدیدی جدی برای سلامتی موجودات میباشد  و عوارض آن متوجه همه افراد آن جامعه میگردد . هدف از اجرای طرحی که خدمتتان ارائه میدهم در درجه اول نجات کودکانی است که پاک و معصومند و هیچ سلاحی برای مقابله با این معضل ندارند .     البته طرحی که بنده آنرا سلامت شهر نامیده ام بنفع کسانی که با آن مخالفت هم بکنند هست و این گروه زمانی که اثرات آنرا روی هوای شهر و جامعه ببینند بی شک نظرشان تغییر خواهد کرد .           این طرح سادگی طرح زوج و فرد را ندارد و در نگاه اول کمی پیچیده بنظر میرسد اما چنانچه با دقت مطالعه شود زیاد هم مشکل نیست و از همه مهمتر اینکه عدالت درآن بخوبی رعایت شده و حق کسی ضایع نمیگردد . از آنجایی که هدف، تردد کمتر خودروهاست بنابراین میطلبد که تدبیری تازه اندیشید . این طرح شامل پنج بند میباشد که تمامی آنها یک مجموعه را تشکیل میدهد و چون بعضی افراد حوصله بخاطر سپردن آنرا ندارند تا جا افتادن آن در جامعه همکاری رسانه ها را که نمیتوانند نسبت به این مهم بی تفاوت باشند ، میطلبد . طبیعیست که همزمان با اجرای این طرح که زمان آنرا شروع سال آینده میدانم مسئولین اقدامات لازم را برای سهولت تردد مسافران با وسائل عمومی انجام داده و فرهنگ دوچرخه سواری را با قوانین تازه ای از قبیل حق تقدم و حق عابر پیاده ، که برای آنها در نظر گرفته میشود ترویج کنند . البته لازم به ذکر است که انتخاب مدل دوچرخه های منطقه هشت اشتباه محض بود و شاید بتوان آنها را برای خانمها در نظر گرفت .

به امید روزی که همه از هوای پاک لذت ببرند و شاهد ناهنجاریهای بیشتر در جامعه نباشیم .

ارادتمند شما  :  علیرضا قاسمی راوندی

ادامه دارد ....تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۱۱ | ٩:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

                                             مشرح برنامه و هدف از اجرای آن

خوب بیاد دارم که خانمی در برنامه سیمای خانواده درس خیاطی میدادند بعد از آن، خانم مجری گفتند منکه یاد نگرفتم امیدوارم بینندگان یاد گرفته باشند .

خیاطی ریزه کاریهایی دارد که هر مربی بدون توضیح آنها نمیتواند هنرجویان موفقی داشته باشد . غیر از آن اکثر مربیان مبحثی را که آموزش میدهند خودشان تجربه نکرده اند یااینکه درک لازم را برای آموزش کسب نکرده اند.

البته در کنار اینگونه مباحث لازم است پیچیدگی متدهای خارجی را هم اضافه کرد .بنده شاهد موارد زیادی ضرر و زیان تولید کنندگان بوده ام که بدلیل نقص در تولید خسارتهای بسیاری را متحمل شده اند . دوست برشکاری داشتم که بعد از مدتها ایشان را در تاکسی ملاقات کردم، پرسیدم کجا کار میکند، گفت: دیگر کار نمیکند و دلیل آنرا هم اشکال در متد متریک که با آن کار میکرد مطرح کرد .

در گذشته اشخاصی بودند که به خیاطی علاقه زیادی داشنتد اما با آموزشهای غلط نه تنها علاقه خود را از دست دادند بلکه تنفر جای آنرا گرفت و این حالت به فرزندانشان هم منتقل شد و این قسمت زیبای زندگی خلعی بود که بوجود آمد در حالی که میتوانست در رشد و شکوفایی شخصیت هر کس مثمر ثمر واقع شود .

هدف بنده گذشته از اینکه سامان دادن به این ناهنجاریها و جایگزین کردن روش پارسی بجای متدهای خارجیست  بلکه علاقه مند ساختن دختران و پسران در منزل به خیاطی است و با هنری که می آموزند میتوانند کسب درآمد داشته و عده ای نیز خیاطی را شغل آینده خود قرار دهند .

برنامه ای را که در ذهن خود دارم و قصدم این است که آن برنامه زنده باشد به این دلیل است که می خواهم علاقه مندان همزمان با بنده خیاطی کنند ( البته این علاقه را در ذهن آنان بوجود خواهم آورد ) و قصد دارم نام برنامه را هم ( با هم خیاطی کنیم ) بگذارم . البته جذابیت هر چه بیشتر برنامه ، ارتباط مردم و طرح سؤالهایشان با پیامک و یا تلفن خواهد بود و پیشنهاد آموزش چند مدل لباس وانتخاب یکی از آنها توسط پیامک که در مورد برنامه های آموزش آشپزی هم انجام میشود ، زیبایی آموزش خیاطی را صد چندان خواهد نمود .

با توجه به اینکه بعد از آخرین تدریس ناهماهنگ و ضعف فیلم برداری در شبکه آموزش  نسل تازه ای پدید آمده و اینکه قصد دارم مخاطبین سنین کمتر داشته باشم و میخواهم آموزش را از ابتدا شروع کنم ، شبکه یک را پیشنهاد میکنم یکی بخاطر مهم تر جلوه دادن برنامه دیگر برخورد نا مناسب گروه جدیدی که به شبکه آموزش آمدند . هر چند گروه قبل به منافع خود میاندیشیدند ، برخوردشان حرفه ای تر بود . با توجه به اخبار تازه ای که در مورد کارآفرینی پخش شده گمانم بهترین زمان برای پخش این برنامه است گذشته از این با بالاتر رفتن سن و سالم ممکن است حضور ذهن و طراوت خود را برای آموزش از دست بدهم .      در انتظار تصمیمات روشن بینانه جنابعالی                              علیرضا قاسمی راوندیتاريخ : ۱۳٩۱/٧/٩ | ٦:٢٤ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

    سلام و عرض ادب خدمت مدیریت محترم مصرف جناب آقای مهندس نعمتی

 استفاده از اطو یکی از پر مصرفترین وسایل برقی است که در منازل بکار گرفته میشود . گذشته از اینکه مصرف کننده لازم است طریقه استفاده از آنرا بداند بسیار اتفاق می افتد که در بین انجام کار آنرا روشن رها ساخته و بسراغ کار دیگر میروند . طبیعیست که چنانچه شرایطی  بوجود بیاوریم که استفاده از آن کمتر بشود بنفع همه خواهد بود . نمیخواهم بگویم طرحی را که خدمتتان ارائه میدهم یک شاهکار بی همتاست اما مطمعنم که دو دلیل مهم باعث این امر شد یکی اینکه هفده سال پیش با مادر فرزندم که یک سال و نیم بیشتر نداشت متارکه کردیم  و تمام وضایف به گردن بنده افتاد دیگر اینکه با حرفه خیاطی آشنا هستم .                      احتراماً به عرض میرسانم که این طرح در عین سادگی میتواند سرآغاز یک صرفه جویی بزرگ در مصرف برق باشد زیرا مردم بعد از آشنایی و کار آمدی آن خود بخود بدنبال راههای دیگر استفاده از آن خواهند رفت . گمان میکنم  که چنانچه این طرح به این صورت در پشت قبوض برق نوشته شود بیشتر مثمر ثمر بوده و تأثیر افزون تری خواهد داشت .

حتماً تا بحال برایتان پیش آمده که با خود گفته اید که :

ای وای پیراهنی را که با چه زحمتی شسته و با چه سختی اطو کرده بودم ، رویش لکه های عرق نشسته و خشک شده . ما به شما مژده میدهیم که دیگر لازم نیست نگران این مسعله باشید و خود را برای شستشوی آنچنانی و اطوی پر مشغله آن آماده سازید .

برای رفع این مشگل کافیست که مقداری آب داغ درون ظرفی ریخته و چند بار پیراهن خود را که از قسمت یقه گرفته اید بدون اینکه چنگ بزنید  در آب فرو برده و بیرون بیاورید  سپس قسمتهای لباس را که بهم چسبیده اند از هم جدا ساخته و بوسیله یک چوب لباسی در حمام و یا محلی که چکیدن آب مزاحمتی برای دیگران نداشته باشد آویزان کنید .بعد از اینکه چکیدن آب تمام شد آنرا در فضای باز قرار دهید تا خشک شود. برای جلوگیری از افتادن پیراهن میتوان دکمه سوم آن را بست . این عمل را تا زمانی که لباس نشانگر پاکیزه گیست ادامه دهید . بعد از شستشوی معمولی هم چنانچه به ترتیب قبل عمل کنید ،  شاید هیچ ،  اما مطمعناً اطوی کمتری خواهد خواست . نخستین شرط انجام این عمل قرار دادن چند چوب لباس در محل شستن لباسهاست  شاید در آینده چوب لباسی مخصوص برای این کار تهیه شود اما بایدچوب لباسهای معمولی را در هوای طوفانی  خصوصاً در بالکن ساختمانهای بلند با ریسمانی بست تا از طناب جدا نشود . بهتر است این مطالب در چند قبض توضیح داده شود . اما نظر بنده این است که برای پیاده کردن این طرح و عمومیت دادن آن نباید عجله کرد و با صبر و حوصله و گام به گام باید پیش رفت خدمتتان عرض کردم که از عکس استفاده کنیدتا توجه مردم به مطلب پشت قبض جلب شود اما چون فرمودید امکانش نیست فکر میکنم با نقاشی ساده هم میتوان به این خواسته رسید . و این نقاشی میتواند تصویر دو پیراهن که یکی روی بند افتاده و بر اثر شیب بند خط چروکی بر وسط پشت آن افتاده و دیگری پیراهنی که بر چوب لباس و دکمه سوم آن بسته شده باشد و با ذکر نحوه صحیح آویزان کردن لباس و صرفه جویی در جا و زیبایی آن،دو حالت را بنمایش گذاشت

 مابقی را به شما و کارشناسان مربوطه واگذار میکنم و  امیدوارم مانند آن جریانی که یک روش جدید خیاطی را برای کشورم ارائه دادم و در سه شبکه تلویزیونی هم معرفی نمودم و هیچ مسئولی هیچ اهمیتی نداد نباشد . که هنوز هم در مدارس و  وزارت کار روشهای خارجی را تدریس کنند انگار نه انگار که یک ایرانی روشی معرفی کرده که برتر از همه روشهاست .                   دوستدار شما             علیرضا قاسمی راوندی           09359363830  -   88401520تاريخ : ۱۳٩۱/٧/٥ | ٧:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

 بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف نان پخت صحیح آن است . معلوم نیست که چرا راه حلهای به این سادگی هیچگاه مورد استفاده قرار نمیگیرند و مردم مظلوم برای همیشه باید با این قبیل مشکلات دست و پنجه نرم کنند ، یا با شاطر و نانوا درگیر شوند و یا این ناراحتی را در عمق جان خود فرو برند .

بهترین راه برای از بین بردن این معضل دادن گواهینامه پخت به هر شاطر و نانواییست که در مجاورت تنور قرار میگیرد . درست مانند گواهینامه رانندگی . این طرح باید از مدتی قبل به تمام نانواییها ابلاغ شود و مکانهای هم برای امتحان آنها مشخص شود و یا اینکه این امتحان توسط یک کارشناس خبره در یکی از نانواییهای محله برگزار شود که صد البته آموزشگاههایی هم لازم است تاسیس شود .

کمترین اهمیت این قضیه این است که نانواها سعی در پخت بهتر نان میکنند .

دیروز که به یک نانوایی بربری رفتم ملاحظه کردم که نزدیک ده عدد نان از تنور قبل مانده که نیمی از آن سوخته و نیم دیگر آن خمیر است و با این وجود هیچکس حاضر به خریدن آنها نبود و همه منتظر نان از تنور جدید بودند . البته گاهاً کسی پیدا میشد و بدلیل نداشتن وقت یکی از آنها را میبرد اما در اینجا مسعله فروش نان نیست و مسعله اصلی اتلاف وقت و ضایع شدن نان است . البته من که بسیار ناراحت شده بودم شروع به اعتراض و مشاجره با آنها کردم و حتی به شاطر گفتم که آمریکا و اسرائیل خیلی از این کیفیت نان شما خوشحال میشوند و شاطر گفت که این مسعله چه ربطی با آنها دارد که در پاسخ شاطر گفتم که این خود یک نوع ضربه زدن به اقتصاد کشور است . بهر حال مردم حاضر هم با من همصدا شده بودند و هر کس چیزی میگفت و چون شاطر اتحاد ما را دید دیگر جرات نکرد به بنده چیزی بگوید وگر نه بدشان نمیآمد که با من درگیر شوند .

دومین مورد صرفه جویی در نان نحوه ی نگه داری آن است . اگر مقدار نانی که تهیه نمودید بیش از مصرف روزانه است اضافه آنرا پس از خنک شدن در یک کیسه تمییز قرار داده هوای آنرا خارج نموده ، لبه ورودی آنرا پیچانده و در جا یخی یخچال و یا در فریزر قرار دهید دقت کنید که درب کیسه را گره نزنید تا بتوانید با خشک کردن آن ، چند بار دیگر هم از آن استفاده کنید . این نان را چند ساعت قبل از مصرف از محل یخ زدگی درآورده و در همان کیسه داخل سفره قرار دهید تا رطوبتی که مربوط به نان میشود به خوردش برود تا دوباره تازه و قابل استفاده گردد . البته بهتر است که قسمتهای خوب نان را فریز کنید بعنوان مثال ما دو طرف نان بربری را زودتر مصرف کرده و قسمتهای میانی آنرا که پخت بهتری دارد در جایخی یخچال قرار میدهیم و سعی هم میکنیم زمان آن طولانی نشود و هر چه زودتر نان فریز شده را مصرف کنیم . 

شما هم اگر مطلبی بنظرتان میرسد اضافه کنید و اگر سکوت اختیار کنید احساس میکنم پاک ناامید شده اید و تلاشی برای بهتر زیستن ندارید و آنگاه دیگر برای که و برای چه بنویسم ؟؟!!  تاريخ : ۱۳٩۱/٧/۳ | ٧:٠٧ ‎ق.ظ | نویسنده : علیرضا قاسمی راوندی

یکی از موارد صرفه جویی در مصرف آب این است که سعی کنیم از آن به دو منظور استفاده کنیم . مثلاً ، پس مانده آب بعد از شستشوی میوه جات را برای آبیاری گیاهان . آب کشی پایانی استحمام را برای شستشوی البسه و مورد مهمتر و مورد استفاده بیشتر که با وجود راه اندازی فاضلاب شهری بیشتر مورد نیاز است ( با عرض معذرت از تمامی خوانندگان ) استفاده از پس مانده آبی که برای شستشوی دست و صورت و مسواک زدن و امثالهم به جای میماند برای مصرف به جای سیفون توالت است . سابق بر این که مردم از چاه برای آبریزی منزل استفاده میکردند که به مرور فاضلاب شهری جایگزین آن خواهد شد ، فضولات منزل به داخل آن میرفت و گاهاً به هنگام باران یا استحمام افراد بوی نامطبوعی از آن به مشام ساکنین نزدیک به آن میرسید اما اکنون که لوله ها فضولات را به بیرون از منزل هدایت میکنند چنانچه هر چیز بدبویی در لوله ها بماند خصوصاً برای منازلی که شیب لوله ها بسمت بیرون کم است ، بوی آن از مسیرهای آبراه بین راهی بیرون میآید و موجب آزار ساکنین دیگر میشود لذا افرادی که در طبقات فوقانی مجموعه ها سکونت دارند میبایست که این مورد را بیشتر رعایت کنند . شاید بنظر برسد که شستشوی دست و صورت و مسواک زدن و امثالهم ، باز هم آب را در لوله ها جاری ساخته و همان کار را انجام میدهد اما بهتر میدانیم که ریزش ناگهانی آب بهتر مسیر لوله ها را باز میکند که البته این امر با وجود یک سطل با اندازه مناسب در زیر شیر دست شویی یا ظرف شویی قابل اجرا میباشد و افرادی که توالتشان در حمام است آب بیشتری برای اینکار میتوانند ذخیره کنند . خوب به خاطر دارم که کارشناسی را برای راههای مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها به تلویزیون آورده بودند آن کارشناس بعد از فرمایشات سودمندی گفت : مردم برای جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلودگی های مختلف به ریه هایشان نباید موهای بینی خود را کوتاه کنند اما گویا مسئولین از این نحوه صحبت ایشان خوششان نیامد و توسط مجری که دستپاچه شده بود با عجله گفتگوی ایشان را قطع کردند . این مطلب را به دو منظور نوشتم یکی نکته آموزشی آن برای مناطقی که بیشتر آلودگی دارند بود و دیگر اینکه شاید افرادی هم باشند که از این نحوه نوشتن مطالب بالا خوششان نیاید و اصطلاحاً حالشان بد شود اما این واقعیت های زندگیست و اگر خودمان بفکر خودمان نباشیم کس دیگری بفکر ما نخواهد بود .... حالا قدری فکر کنید که اگر جریان اجتماعی ما با همین روندی که دارد پیش میرود ادامه یابد حال و روزمان چگونه خواهد شد .

نکته قابل ذکر برای آن دسته اشخاصی که برای مطالب خیاطی به این آدرس میآیند این است که ، تا اطلاع ثانوی مطلب جدیدی در آن مورد اضافه نخواهم نمود و اگر ناراحت میشوند که مطلب غیر خیاطی بخوانند به این آدرس مراجعه نکنند .

پس از این منتظر مطالب از این دست و مشابه آن باشید .  • قیمت سکه
  • میهن صدا
  • ضایعات